Opaska uciskowa, staza taktyczna 3,8x95cm

2000

Nowy produkt

Opaska uciskowa, staza taktyczna 3,8x95cm

Więcej szczegółów

65,00 zł brutto

Więcej informacji

Opaska zaciskowa/Staza to profesjonalna opaska zaciskowa stosowana przez służby ratunkowe, policję, wojsko oraz straż pożarną. Opaska służy do tamowania masywnego krwotoku z poważnie zranionej kończyny lub kikuta kończyny, jeśli doszło do amputacji, a opatrunek uciskowy jest niewystarczający.

Opaska jest wykonana z wytrzymałych materiałów a mimo to jest bardzo lekka. System zapięcia wykorzystany w opasce zabezpiecza przed przypadkowym rozpięciem w wyniku zahaczenia. Została wyposażona także w miejsce do zapisania informacji o czasie jej założenia.

Opaska to szeroka, regulowana taśma z wytrzymałego materiału, zapinana na mocny rzep i wyposażona w plastikowy krępulec. Konstrukcja opaski umożliwia samodzielne jej założenie jedną ręką na dowolnej kończynie. Udoskonalony system zapięcia zabezpiecza przed przypadkowym jej rozpięciem.

Istotną zaletą jest duża szybkość z jaką możemy prawidłowo założyć opaskę uciskową. Zakłada się ją przewlekając jeden jej koniec przez klamrę i mocno zaciskając powstałą w ten sposób pętlę na kończynie poszkodowanego. Po wstępnym zaciśnięciu opaski i zapięciu rzepa należy kilkukrotnie przekręcić plastikowy krępulec zwiększając ucisk opaski aż do całkowitego zatrzymania przepływu krwi.

Opaska zaciskowa pomimo swojej niewielkiej wagi i małych rozmiarów jest praktycznie niezniszczalna. Została wykonana z wytrzymałych materiałów mających spełnić swoje zadanie nawet w warunkach wojennych. Jej konstrukcja jest regulowana - można jej użyć dla każdego poszkodowanego. Jest także komfortowa - miękka wyściółka zapobiega niepotrzebnym otarciom skóry i zaciąganiu włosów.

Dane techniczne:

Materiał: Poliester

Szerokość 3,8 cm

Waga netto wynosi około 70 g,

Długość rozłożona wynosi około 95 cm.