Indywidualny pakiet przeciwchemiczny IPP-51 WP LWP

228

Nowy produkt

Indywidualny pakiet przeciwchemiczny IPP-51 WP LWP

 

Więcej szczegółów

10,00 zł brutto

Więcej informacji

Indywidualny pakiet przeciwchemiczny IPP-51 WP LWP

Będący na wyposażeniu Wojska Polskiego zestaw substancji stosowanych do dezaktywacji bojowych środków trujących. Służy do odkażania niewielkich powierzchni ciała, broni osobistej, oporządzenia i umundurowania.

W skład pakietu wchodzą:

Dwa plastikowe pojemniki z roztworami odkażającymi:

  • mniejszy o pojemności 40 cm³ z 15% roztworem krezolanu sodu w 96% alkoholu etylowym. Roztwór ten służy do neutralizacji związków fosforoorganicznych, na przykład sarinu, somanu, tabunu, poprzez zasadową hydrolizę;
  • większy o pojemności około 70 cm³ z 10% roztworem chlorku cynku i szklanym pojemnikiem z 15 g monochloraminy B (w wewnętrznej ampułce szklanej) w 82% etanolu. Przed użyciem należy rozpuścić monochloraminę B przez zgniecenie naczynia wewnątrz plastikowego pojemnika i dobrze wymieszać. Ten roztwór służy do dezaktywacji iperytu, luizytu i V-gazów np. VX lub VG.

Dwie szklane ampułki z azotynem izoamylu o pojemności około 0,5 cm³ każda. W modyfikacji IPP-74 zamiast azotynu izoamylu zastosowano roztwór złożony z 40% etanolu, 40% eteru dietylowego, 19% chloroformu i 1% amoniaku. Roztwory te mają łagodzić duszności występujące przy działaniu duszących gazów bojowych np. fosgenu. Każda z tych ampułek jest umieszczona w ochronnym woreczku z wytrzymałej, gęsto tkanej tkaniny, który ma zatrzymać odłamki szkła podczas użycia odtrutki.

Cztery serwetki z gazy bawełnianej (gaziki) do usuwania ciekłych substancji trujących i przecierania odkażanych powierzchni.

Przedmiot w stanie magazynowym.

Stan BARDZO DOBRY