Nowy PAŁKA SZTURMOWA - LOLA - 63cm BIAŁA POLICJA Nowa Zobacz większe

PAŁKA SZTURMOWA - LOLA - 63cm BIAŁA POLICJA - NOWA

Nowy produkt

PAŁKA SZTURMOWA - LOLA - 63cm BIAŁA POLICJA - NOWA

Więcej szczegółów

68,00 zł brutto

Więcej informacji

ORYGINALNA GUMOWA PAŁKA SZTURMOWA POLICJI „LOLA” - BIAŁA - NOWA

Oryginalna pałka szturmowa, długości 63 cm pieszczotliwie nazywana "lolą". Pałka używana od końca lat 60-tych do końca lat 90-tych głównie przez funkcjonariuszy ZOMO, czy później - Policjantów z Oddziałów Prewencji do pouczania nielegalnie gromadzących się obywateli lub bezpłatnego masażu pleców, tudzież innych umięśnionych części ciała.

Pomimo wprowadzenia nowych, sztywnych pałek, stare "lole" bardzo chwalone są przez funkcjonariuszy - były one wygodne w użyciu i bardzo skuteczne. Pałki te wykonywane były w 2 rodzajach elastyczności - jak to finezyjnie określono "jedne były takie, że po uderzeniu plecy przyjmowały kształt pałki, a drugie takie, że po uderzeniu pałka przyjmowała kształt pleców". Z uwagi na swoją wagę, wg. specjalnego miernika uderzenie taką pałką wynosiło około 400 kg, co jest potężną siłą.

Dane techniczne:

- długość: 63 cm

- materiał: guma

- pałka posiada mocowanie (otwór) na rzemień nadgarstkowy.

Pałki nieużywane w stanie bardzo dobrym.

SPRZEDAŻ WYŁĄCZNIE DO CELÓW KOLEKCJONERSKICH!!!!!

UWAGA – w innych ofertach udostępniamy szeroki asortyment umundurowania i wyposażenia służb porządku publicznego okresu PRL (MO, ZOMO, OC, PS) oraz Ludowego Wojska Polskiego.

WYROBY SĄ ORYGINALNE, POCHODZĄ Z MAGAZYNÓW MSW i WOJSKOWYCH WYMAGAJĄ TYLKO ODŚWIEŻENIA MOGĄ POSIADAĆ OZNAKI WIELOLETNIEGO MAGAZYNOWANIA LUB/I TRANSPORTU LUZEM.