Nowy Pałka TONFA Policyjna typ TF-24/59 CZESKA ESP Zobacz większe

Pałka TONFA Policyjna typ TF-24/59 CZESKA ESP

Nowy produkt

Pałka TONFA Policyjna typ TF-24/59 CZESKA ESP

Więcej szczegółów

54,00 zł brutto

Więcej informacji

Pałka TONFA Policyjna  CZESKA ESP

Nowy model tonfy - typ TF-24/59.

Wykonana z twardego polipropylenu pałka typu tonfa przeznaczona do profesjonalnego użytku i samoobrony. Wariant z gardą w kształcie serca u nasady poprzeczki - lepsza ochrona dłoni przy blokowaniu uderzeń!

Unowocześnione formy wywodzącej się z dalekiego wschodu pałki typu tonfa są wykorzystywane w wielu formacjach mundurowych jako proste i wyjątkowo skuteczne narzędzie przymusu bezpośredniego i samoobrony.

Tym co wyróżnia pałki typu tonfa od innych pałek, jest dodatkowa, poprzeczna rękojeść, która pozwala wykonywać bardzo mocne pchnięcia i wiele innych technik, których wykonanie zwykłą pałką nie byłoby możliwe.

Prosta rękojeść tej tonfy jest wyposażona w rowki zapewniające lepszy chwyt, a na jej końcu znajduje się główka, która zapobiega wyrwaniu jej z dłoni.

Tonfa posiada również mały ochraniacz w kształcie serca na kostki przed urazami podczas obrony i jednocześnie pomaga rozprowadzić siłę uderzenia na cały obszar dłoni. To serce również usztywnia tonfę w najbardziej krytycznym miejscu, dzięki czemu jest bardzo mocna.

Końcówka bocznej rękojeści w kształcie guzika zapewnia pewny chwyt i obrót tonfy, a uwypuklenie na końcu guzika umożliwia użycie go jako skutecznego młotka;  na przykład do rozbicia szkła itp.

Dolna część korpusu tonfy jest płaska, tzw. „serce”, dzięki czemu tonfa doskonale leży w dłoni (i nie wysuwa się). W tym samym czasie, gdy uderzenie jest skierowane w przedramię, jego siła jest rozłożona na większej powierzchni. Tak zwane „serce” odbija cios i chroni stawy dłoni. Rozprowadza również siłę uderzenia na większy obszar krawędzi dłoni.

Specyfikacja techniczna:

Długość: 590 mm / 23,2 ″

Waga: 510 g  (bez uchwytu)

Materiał: bardzo odporny polipropylen

Długość chwytu:

uchwyt prosty - 135 mm

uchwyt boczny - 125 mm

Średnica:

uchwyt - 31 mm

długa część tonfa - 32 mm

zmiana średnicy uchwytu bocznego z 28 na 31 mm

Materiał: polipropylen

Producent: Euro Security Products, Czechy

Pałki typu tonfa wykonane w całości z tworzywa sztucznego są dostępne bez zezwolenia.

ESP - EURO SECURITY PRODUCTS to czeski producent renomowanych akcesoriów do samoobrony. W jego ofercie można zaleźć najlepszej jakości: pałki teleskopowe, tonfy, paralizatory, gazy i szereg innych produktów do obrony osobistej skierowanych do służb mundurowych i cywili.