Nóż WALTHER Taktyczny - Black TAC

132

Nowy produkt

Nóż WALTHER Taktyczny - Black TAC

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

112,00 zł brutto

Więcej informacji

Nóż WALTHER Black Tac  to profesjonalny, składany nóż taktyczny, który został wykonany z materiałów najwyższej jakości, co gwarantuje niezawodność i wytrzymałość.

Głownia noża Walther Black Tac została wykonana w całości z bardzo dobrej stali nierdzewnej 440. Dzięki użyciu takiego materiału nóż długo trzyma użytkową ostrość roboczą nie powodując większych trudności podczas ostrzenia na praktycznie każdej ostrzałce. Warto również pamiętać, że stal ta jest praktycznie całkowicie odporna na korozję podczas normalnego użytkowania. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w nożu taktycznym, który nie zawsze może zostać umyty i wyczyszczony po użyciu.

Głownia posiada bardzo praktyczny i użytkowy kształt clip point. Dodatkowo ostrze zostało podzielone na dwie części: ząbkowaną i gładką (plain). Takie zestawienie zdecydowanie poszerza spektrum zastosowań, ponieważ umożliwia cięcie szerszej gamy produktów i materiałów. Częścią z ząbkami bez problemu przetniemy wszelkie materiały włókniste, liny, sznurki czy ubrania. Część gładka będzie wykorzystywana podczas codziennej pracy do zwykłych czynności takich jak krojenie, przygotowywanie pożywienia i tym podobne. Głownia w całości została pokryta czarną powłoką antykorozyjną, która zabezpiecza przed niechcianymi refleksami świetlnymi i jednocześnie dodatkowo zwiększa odporność na rdzę. Na głowni zostały naniesione oznaczenia takie jak nazwa producenta oraz rodzaj stali.

Nóż Walther Black Tac możemy wygodnie otworzyć jedną ręką wykorzystując do tego:

- symetryczny, obustronny kołek

- flipper, czyli dźwignia znajdująca się na grzbiecie głowni.

Oba te rozwiązania są w pełni użytkowe również dla osób leworęcznych.

Rękojeść w modelu Walther Black tac to bardzo mocna, wręcz pancerna konstrukcja. Do pełnych stalowych linersów zostały przykręcone bardzo wytrzymałe okładziny wykonane z aluminium lotniczego. Ich grubość została dobrana tak, aby zapewnić pewny, wygodny chwyt, a jednocześnie zagwarantować praktycznie całkowitą niezniszczalność. Dzięki zastosowaniu licznych nacięć oraz wydatnego podcięcia pod palec wskazujący nasza dłoń pewnie trzyma nóż i nie zsuwa się z niego nawet podczas ciężkiej pracy. Jedno ze wzmocnień rękojeści – linersów pełni również rolę mechanizmu blokującego – linner lock. Jest to blokada bardzo popularna na rynku nożowym i w zupełności wystarczająca do normalnego użytkowania. Jej obsługa jest w pełni jednoręczna.

Do wygodnego przenoszenia noża w kieszeni służy profilowany klips, który został przykręcony do jednej okładziny rękojeści. Warto również wspomnieć, że nóż został wyposażony w awaryjny zbijak do szyb umieszczony w tylnej części rękojeści. Dzięki niemu bez problemu zbijemy szybę auta podczas wypadku bądź uwolnimy psa zostawionego w upalny dzień w samochodzie.

W komplecie z nożem otrzymujemy solidną, nylonową pochewkę. Jest ona zapinana na nap, co gwarantuje nam, że nóż nie wypadnie nawet podczas biegu. Pochewkę możemy przytroczyć do pasa za pomocą szlufki lub przenosić na szyi wykorzystując do tego celu sznurek znajdujący się w zestawie.

Nóż otrzymujemy zapakowany w estetyczne kartonowe pudełko producenta.

Dane techniczne:

  • Rodzaj stali: 440
  • Blokada: LINER-LOCK
  • Długość głowni: 85 mm
  • Długość całkowita: 205 mm
  • Waga: 204 g