Latarka czołowa, diodowa Fenix HM50R V2.0 czołówka

91

Nowy produkt

Latarka czołowa, diodowa Fenix HM50R V2.0 czołówka

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

290,00 zł brutto

Więcej informacji

Fenix HM50R V2.0 to zmodernizowana wersja popularnej latarki outdoorowej, która może być wykorzystywana jako czołówka lub standardowa latarka kątowa.

Jeśli szukasz kompaktowego i mocnego źródła światła do różnorodnych zastosowań Fenix HM50R V2.0, będzie idealnym wyborem w przystępnej cenie. Wszystko za sprawą solidnej aluminiowej konstrukcji, wydajnej diody Cree XP-G3 S4 emitującej maksymalny strumień 700 lumenów, łatwej obsłudze za pomocą jednego bocznego przycisku oraz możliwości ładowania akumulatora za pomocą portu USB-C.

Poręczna i wytrzymała

Tubus latarki wykonano z anodowanego aluminium lotniczego A6061-T6, co gwarantuje wysoką wytrzymałość na uszkodzenia oraz solidność konstrukcji. Dzięki poprzecznemu moletowaniu powierzchni, latarka nie wyślizguje się z dłoni, a jej chwyt jest dobrze wyczuwalny.

Latarka mierzy zaledwie 64 mm, z baterią waży około 78 g, dlatego może nam stale towarzyszyć w codziennej aktywności. Kąt strumienia światła można łatwo regulować w zakresie do 180° poprzez obrócenie korpusu w polimerowej obejmie opaski. W odróżnieniu od tradycyjnych czołówek Fenix HM50R V2.0 po odpięciu z montażu może być wykorzystywana jako tradycyjna latarka kątowa. Producent nie zapomniał także o funkcjonalnym klipsie (zdejmowanym) umożliwiającym przenoszenie latarki na pasie, plecaku lub kieszeni.

Dwie barwy światła

Głównym źródłem światła jest dioda nowej generacji Cree XP-G3 S4, emitująca maksymalny strumień światła 700 lumenów na dystansie 115 m! Neutralna barwa światła ogranicza zmęczenie oczu, zapewnia bardziej naturalne oddawanie kolorów oraz lepszą widoczność detali. Latarka ma dodatkowo czerwone światło (2 tryby), które doskonale sprawdza w działaniach nocnych, ponieważ w odróżnieniu od światła białego nie oślepia użytkownika, zapewnia płynną adaptację wzroku do widzenia w ciemności, ułatwia odczyt map oraz ogranicza naszą widoczność. W latarce zastosowano zmodyfikowaną soczewkę kolimacyjną, która powoduje, że strumień światła jest równomiernie rozproszony i wydajnie oświetla centrum oraz boki sceny przed nami.

6 trybów pracy

Użytkownik ma do dyspozycji 4 tryby pracy światła białego oraz 2 tryby światła czerwonego. Wszystkie czynności związane z obsługą Fenix HM50R tj. włączaniem, wyłączaniem oraz zmianą trybów odbywają się za pomocą dużego silikonowego przycisku umieszczonego w górnej części latarki. Gwarantuje to wysoki komfort użytkowania oraz pozwala na obsługę latarki także w rękawicach.

Wygodne ładowanie

Dużą innowację stanowi możliwość ładowania akumulatora za pomocą portu USB-C, który umożliwia naładowanie akumulatora ARB-L16-700P (w komplecie) w zaledwie 1,5 godziny. Podczas aktywności outdoorowej warto kontrolować stan akumulatora, dlatego w latarce HM50R zastosowano system ostrzegający o niskim poziomie energii oraz prosty diodowy wskaźnik, który informuje użytkownika o jego kondycji. Dioda w górnym włączniku przez 3 sekundy od aktywacji latarki informuje o poziomie akumulatora.

Wskazania poziomu akumulatora:

  • stałe światło zielone: 100-80%,
  • migające światło zielone: 80-50%,
  • stałe światło czerwone: 50-20%,
  • migające światło czerwone: 20-0%.

Funkcje dodatkowe

Podczas transportu latarkę można zablokować, przechodząc w tzw. tryb blokady. Chroni to przed przypadkowym włączeniem światła oraz niekontrolowanym wyczerpaniem akumulatora. Latarka zapamiętuje także ostatni używany poziom jasności. Po ponownym włączeniu latarka automatycznie aktywuje się w tym trybie (funkcja pamięci).

Zabezpieczenia

Latarka cechuje się wysoką klasą ochrony IP68, co oznacza, że jest odporna na kurz, pył, mocny deszcz, a nawet pełne zanurzenie w wodzie (2 m) przez 30 minut. Dlatego HM50R V2.0 może być z powodzeniem wykorzystywany w każdych warunkach pogodowych, praktycznie do każdej aktywności fizycznej. Producent nie zapomniał także o zastosowaniu zabezpieczenia przed przegrzaniem i odwróconą polaryzacją oraz sterownika z cyfrową regulacją prądu.

Odblaskowa opaska

Stabilne przenoszenie latarki na głowie zapewnia zmodernizowana opaska gumowa, odprowadzająca pot oraz wyposażona w odblaskowe wstawki zwiększające naszą widoczność i bezpieczeństwo podczas poruszania się nocą po drodze lub szlaku.

Parametry światła (testowane przy użyciu akumulatora 16340 ARB-L16-700P).

Dioda             Tryb          Maks. strumień      Maks. czas         Zasięg [m]      Maks. światłość

świetlny [lm]       pracy [h min]                                     [cd]

Biała              turbo               700                         1 h                     115                    3350

Biała              wysoki            400                         3 h                       86                    1849

Biała              średni              130                         8 h                      49                      596

Biała              niski                  30                       42 h                      23                      128

Czerwona      niski                   5                        60 h                        6                          9

Czerwona      strobo                5                      120 h                        6                          9

DANE TECHNICZNE:

Ilość trybów: 6

Maks. czas pracy [h min]: 120 h

Maks. strumień świetlny [lm]: 700

Maks. zasięg [m]: 115

Typ diody: biały: Cree™ XP-G3

Klasa szczelności IP: IP68

Akceptowalny typ ogniwa: baterie jednorazowe (pierwotne), akumulator wielokrotnego użytku (wtórne)

Zasilanie ogniwem: 16340 × 1

Źródło zasilania: port USB-C

Kolor: czarny

Maks. światłość [cd]: 3350

Materiał obudowy: duraluminium anodyzowane

Odporność na upadek [m]: 2

Masa [g]: 78

Wysokość całkowita [mm]: 64

Elementy zestawu latarki: kabel USB-C, gumowa opaska, akumulator Fenix ARB-L16 (16340; 700 mAh; 3,6 V; Li-ion) ×1

Okres gwarancyjny: 5 lat producenta

Seria: HM

Produkt nowy w estetycznym fabrycznym opakowaniu.