PISTOLET NA KULE GUMOWE Smith&Wesson kal.43

239

Nowy produkt

PISTOLET NA KULE GUMOWE Smith&Wesson kal.43

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

1 200,00 zł brutto

Więcej informacji

Smith&Wesson M&P9c M2.0 T4E kal. .43 to pistolet treningowy miotający kule gumowe i pieprzowe o kalibrze 11 mm, przeznaczony do samoobrony, szkoleń i strzelania rekreacyjnego.

Smith&Wesson M&P9c M2.0 T4E kal. wykonano na podstawie budowy i mechaniki broni palnej. W konstrukcji pistoletu można wyróżnić solidny polimerowy szkielet, na którym osadzono ruchomy, metalowy zamek pracujący podczas strzału.

Pistolet ma wiele elementów zgodnych z oryginałem m.in. bezpiecznik spustowy, szynę akcesoryjną, zamek żebrowany w przedniej i tylnej części, regulowaną w poziomie szczerbinę oraz wycięcie w stopce magazynka, pozwalającego na jego wyszarpnięcie podczas zacięcia.

Pistolet ma mechaniczne przyrządy celownicze z żółtymi oznaczeniami, odpowiadające za szybsze i bardziej instynktowne zgrywanie muszki i szczerbinki, co jest szczególnie przydatne podczas strzelania przy słabszym oświetleniu.

W przedniej części szkieletu znajduje się szyna akcesoryjna w standardzie Picatinny, służąca do montażu laserowego znacznika celu lub latarki taktycznej. Na zamku oraz szkielecie naniesiono licencjonowane oznaczenia producenta Smith&Wesson.

Smith&Wesson M&P9c M2.0 T4E jest zasilany 12 g kapsułą CO2 montowaną w magazynku. Do montażu kapsuły niezbędny jest klucz imbusowy (w komplecie). W magazynku oprócz kapsuły CO2 mieści się także 8 kul kalibru .43 (ok. 11 mm).

W zależności od typu i ciężaru wystrzelone kulki osiągają maksymalną prędkość ok. 290 fps. Z pełnej kapsuły CO2 oddamy do 30 strzałów o wyrównanej prędkości początkowej. Ilość strzałów jest także zależna od temperatury powietrza, dynamiki strzelania oraz właściwej konserwacji pistoletu.

Rękojeść pistoletu oraz stopka magazynka mają półokrągłe wycięcia, które ułatwia wyszarpnięcie magazynka podczas zacięcia kuli.

Do strzelania możemy wykorzystywać różnego rodzaju „amunicję” w zależności od potrzeb i sytuacji. Oferujemy kule pieprzowe do samoobrony oraz kule gumowe i gumowo-metalowe do treningu i strzelania rekreacyjnego.

Kule pieprzowe po trafieniu w cel uwalniają wysoce drażniący pył pieprzowy, o identycznym działaniu obronnym co standardowy gaz pieprzowy. Twarde kule gumowe cechują się dużą mocą obalającą, dlatego dobrze sprawdzają się podczas treningu taktycznego oraz strzelaniu do celów reaktywnych.

Skuteczny zasięg pistoletu wynosi około 10 m, co pozwala zachować bezpieczny dystans od ewentualnego napastnika.

Smith&Wesson M&P9c M2.0 T4E ma system blow-back, który realistycznie imituje odrzut, jaki występuje w pistolecie bojowym. Po każdym strzale zamek zostaje energicznie odrzucony do tyłu, czemu towarzyszy odczuwalne „kopnięcie” i podrzut lufy.

Podobnie jak w broni palnej, po wystrzeleniu z magazynka wszystkich kul, zamek pozostaje w tylnym położeniu. Jego zwolnienie wymaga wciśnięcia obustronnej dźwigni lub cofnięcia zamka.

Przygotowanie pistoletu do strzelania wymaga tych samych czynności co broń palna, tj. podpięcia załadowanego magazynka oraz przeładowania/ zrzucenia zamka.

Smith&Wesson M&P9c M2.0 T4E wykorzystuje mechanizm spustowy DA (podwójnego działania), ze zintegrowanym bezpiecznikiem spustowym, którego obecność wymusza prawidłowe ułożenie palca.

Kaliber: .43 cala (10,92 mm)

Amunicja: kule gumowe, pieprzowe lub proszkowe

Pojemność magazynka: 8 kul

Prędkość początkowa: 110 m/s

Zasięg skuteczny: 10 m

Napęd: 12 g kapsuła CO2

Długość całkowita: 195 mm

Waga: ok. 850 g

Produkcja - UMAREX Niemcy na licencji Smith&Wesson Corp.