Nowy Gaz Obronny WALTHER Polizei 40 ml. stożek 10% OC Zobacz większe

Gaz pieprzowy WALTHER Polizei 40 ml. stożek 10% OC

317

Nowy produkt

Gaz pieprzowy WALTHER Polizei 40 ml. stożek 10% OC

Więcej szczegółów

30,00 zł brutto

Więcej informacji

Gaz pieprzowy WALTHER Polizei 40 ml. stożek 10% OC

Walther Polizei 40 ml to niemiecki gaz pieprzowy o zasięgu 4 m, miotający chmurę substancji aktywnej o 10% stężeniu za pomocą uniwersalnej dyszy stożkowej.

Walther Polizei — mocny gaz pieprzowy bez pozwoleń.

Substancją czynną miotacza jest 10% roztworu OC (oleoresin capsicum) o ostrości aż 2 mln SHU. Gaz pieprzowy to skuteczny środek o czasowym działaniu obezwładniającym, który u napastnika niemal natychmiastowo wywołuje bolesne pieczenie skóry, intensywne łzawienie oczu oraz podrażnienie dróg oddechowych połączone z męczącym kaszlem. Agresor potraktowany gazem ma ograniczoną zdolność percepcji, odczuwa duszności oraz szereg nieprzyjemnych bodżców, w wyniku których, koncentruje się wyłącznie na sobie. Wszystkie te czynniki wywołują czasową dezorientację, podczas której nie jest w stanie podejmować skoordynowanych działań. Dzięki temu napadnięta osoba ma sporo czasu na oddalenie się z miejsca zdarzenia i wezwania Policji.

Średni czas działania gazu wynosi do 45 minut, jest on jednak uzależniony od odporności danego człowieka na ostry smak. Warto podkreślić, że Walther Polizei 40 ml jest skuteczny wobec dzikich zwierząt, osób pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz innych środków odurzających. Taka funkcjonalność powoduję, że jeden środek obronny ma szerokie spektrum działania i pozwala skutecznie się bronić niemal przed każdym typem agresora.

Zachowaj bezpieczny dystans przed napastnikiem

Użycie miotacza jest proste i instynktowne, nie wymaga pozwolenia i przeszkolenia, warto jednak zapoznać się z jego obsługą wcześniej. W sytuacji zagrożenia należy wycelować miotacz w twarz napastnika, odsunąć blokadę oraz wcisnąć przycisk. Miotacz za pośrednictwem stożkowej dyszy wyrzuca chmurę gazu pieprzowego na odległość około 4 m, dzięki czemu możemy bronić się z bezpiecznej dla nas odległości.

Gaz pieprzowy w formie stożka jest uniwersalny i zalecany dla większości osób. Ponieważ w sytuacji stresu szeroka chmura daje większe szanse na trafienie napastnika niż precyzyjny strumień balistyczny. Gaz pieprzowy stożek doskonale sprawdzi się także wobec większej grupy agresorów.

Walther Polizei zawsze pod ręką

Walther Pro Secur to poręczny gaz pieprzowy o pojemności 40 ml, który możemy łatwo przenosić w kieszeni marynarki, przy pasie (w dodatkowym etui) lub w dłoni. Należy bowiem pamiętać, że najważniejszym elementem obrony jest zaskoczenia napastnika i odpowiednie przygotowanie mentalne do samoobrony. W sytuacji, kiedy spodziewamy się napaści, przebywamy lub poruszamy się w miejscu potencjalnie niebezpiecznym, gaz należy przenosić w taki sposób, by jego dobycie było jak najprostsze i jak najszybsze. Tym samym odradza się noszenie gazu w damskiej torebce pełnej kosmetyków i przedmiotów osobistych.

- Maks. zasięg: 4 m

- Stężenie substancji drażniącej OC: 10 %

- Substancja drażniąca (aktywna): oleożywica, czyli kapsaicyna

- Typ rozpylenia gazu: stożek

- Typ napastnika: zwierzę ,człowiek