Tabletki do uzdatniania wody Javel - opakowanie 10 szt.

252

Nowy produkt

Tabletki do uzdatniania wody Javel - opakowanie 10 szt.

Więcej szczegółów

9,00 zł brutto

Więcej informacji

Tabletki do uzdatniania wody Javel - 10 tabletek.

W warunkach braku dostępu do wody uzdatnianej na potrzeby zbiorowego zaopatrzenia ludności lub też wody butelkowanej ogromne znaczenie ma możliwość prostej i szybkiej dezynfekcji wody dla potrzeb indywidualnych, którą zapewniają tabletki do uzdatniania wody.

Rozpuszczalne tabletki chlorowe Javel® AQUA przeznaczone są do dezynfekcji wody pitnej, której pochodzenie jest wątpliwe lub nieznane. Jako produkt o bardzo wysokiej efektywności biobójczej eliminują mikroorganizmy zawarte w wodzie powodujące zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Produkt ten określony jest wg norm europejskich EN (12931,12933) jako substancja chemiczna do puryfikacji wody pitnej w wypadkach zagrożenia epidemiologicznego, substancja aktywna NaDCC polecana jest przez WHO w „Wytycznych dotyczących jakości wody pitnej”.

Oferowane tabletki są lekkie, łatwe do transportowania i posiadają długi termin ważności. Ich skuteczność jest potwierdzona licznymi badaniami w zakresie działania bakteriobójczego, sporobójczego, wirusobójczego i grzybobójczego.

Charakterystyka:

Przeznaczenie: dezynfekcja  wody do picia, wody do płukania owoców i warzyw, mycia zębów, etc.

Tabletki stosowane są również do usuwania przykrych zapachów z butów lub odzieży.

Każda z tabletek uwalnia 5 mg wolnego chloru w 1 litrze wody i zawiera 8,5 mg NaDCC.

Sposób użycia:

- w przypadku mętnej, zamulonej wody, przefiltrować wodę najpierw przez kawałek materiału, ligniny lub waty;

- następnie wrzucić tabletkę i odczekać 30 min.

W przypadku silnie zamulonej wody, po przefiltrowaniu należy zwiększyć dawkę do 2 tabletek i odczekać 60 minut od momentu wrzucenia do użycia wody.

1 tabletka/1 litr wody

Opakowanie (blister) zawiera 10 szt. tabletek.