Magnes neodymowy do poszukiwań Black Magnet F120x2 podwójny

Nowy produkt

Magnes neodymowy do poszukiwań Black Magnet F120x2 podwójny

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

190,00 zł brutto

Więcej informacji

Magnes neodymowy do poszukiwań Black Magnet F120×2 podwójny to magnes o udźwigu 2x120 kg, przeznaczony do podwodnej eksploracji dna, oczyszczania zbiorników wodnych oraz odzyskiwania zatopionych przedmiotów z metalu.

Magnes neodymowy to magnes stały spiekany z neodymu, żelaza i boru w polu magnetycznym o wysokiej temperaturze. Główną cechą magnesu neodymowego jest potężne pole magnetyczne, które przyciąga ferromagnetyk (ciało, które wykazuje własności ferromagnetyczne.).

Magnes neodymowy może utrzymać ciężar blisko 300× większy od własnego. W odróżnieniu od standardowego magnesu ferrytowego magnes neodymowy nie ulega rozmagnesowaniu, co gwarantuje efektywność i niezawodność pracy.

Poszukiwanie za pomocą magnesu to ciekawa alternatywa dla lądowych poszukiwań, w których wykorzystuje się klasyczne detektory metalu.

Łowienie za pomocą magnesu neodymowego jest podobne do wędkowania, z tą różnicą, że zamiast wędki wykorzystujemy magnes mocowany na linie, który wrzucamy do jeziora, rzeki lub innego zbiornika wodnego.

Mocny magnes neodymowy ułatwia wydobycie metalowych przedmiotów na powierzchnie. Poszukiwania z magnesem nie wymagają specjalnego treningu oraz przygotowań, dlatego każdy użytkownik poradzi sobie z jego użytkowaniem.

Black Magnet F120x2 to podwójny magnes wyposażony w dwa mocowania wkręcane z boku i od góry. Taka konstrukcja pozwala na podnoszenie głęboko zalęgających przedmiotów oraz holowanie magnesu na po dnie. Zastosowanie dwóch śrub oczkowych umożliwia podnoszenia ładunku w poziomie i pionie.

Model F120×2 jest w stanie przyciągnąć i utrzymać przedmioty o masie nawet 120 kg. Ogromna siła przyciągania powoduje, że Black Magnet F200 będzie idealnym wyborem zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych poszukiwaczy.

Ważną cechą magnesu neodymowego jest zdolność do przyciągania metalu pokrytego smarem, mułem lub benzyną.

Black Magnet F120×2 przeznaczony jest do pracy pod wodą, dlatego powierzchnię magnesu i uchwytu zabezpiecza trwała powłoka antykorozyjna. Powodzenie podwodnej eksploracji w głównej mierze zależy do poprawnego wyboru wielkości i udźwigu magnesu.

Na udźwig magnesu wpływa wiele czynników m.in. materiał ferromagnetyka, odległość od przedmiotu, temperatura wody, kierunek działania sił oraz stopień skorodowania przedmiotu.

Nie każdy metalowy przedmiot jest ferromagnetykiem, dlatego siła przyciągania może zmieniać się w zależności od typu stali, grubości i regularności kształtów. Magnes neodymowy maksymalną siłę uzyskuje w kierunku prostopadłym do przedmiotu.

Zastosowania

Łowienie i eksploracja za pomocą magnesów to nie tylko forma rekreacji i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Magnesy neodymowe mogą również służyć do oczyszczania studni, rzek, zbiorników wodnych oraz poszukiwania zagubionych w wodzie przedmiotów np. kluczy, noża, narzędzi itp.

Producent: Black Magnet, Niemcy