Wiatrówka Umarex Legends P.08 4,5 mm BB

Nowy produkt

Wiatrówka Umarex Legends P.08 4,5 mm BB

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

310,00 zł brutto

Więcej informacji

Wiatrówka Umarex Legends P.08 4,5 mm BB

Legends P.08 to pneumatyczna wersja samopowtarzalnego pistoletu konstrukcji niemieckiej z okresu I Wojny Światowej P08 Parabellum, potocznie nazywany też Luger od nazwiska konstruktora. Oryginał produkowany był przez 42 lata od 1900 roku, wyprodukowano ponad 2 miliony egzemplarzy.

Dzięki firmie Umarex teraz także My możemy poczuć wrażenia jakie zapewnia strzelanie z tej ciekawej i wzbudzającej fascynację konstrukcji. Ten niemiecki producent proponuje bowiem wiatrówkę która jest repliką tej historycznej broni.

Replikę wykonano niemal w całości z metalu (z tworzywa sztucznego są zrobione okładziny). Ładowany do rękojeści magazynek mieści 21 okrągłych śrucin (typ BB) kalibru 4,5 mm. Pistolet zasilany jest nabojem 12 g CO2 umieszczanym w rękojeści. Jeden nabój wystarcza na oddanie około 60 strzałów o prędkości 125 m/s.

Powierzchnie chwytne zabezpieczono przed ślizganiem się w dłoniach (także w rękawicach) nadając im głębokie teksturowanie. Mechanizm spustowy jest blokowany - jak w oryginale - skrzydełkową blokadą spustu.

Istniejąca od kilku lat seria replik LEGENDS jest ciągle poszerzana o nowe modele broni historycznej. Miłośnicy starej szkoły konstrukcji broni, kolekcjonerzy i militaryści mają zatem coraz szerszy wybór jeśli chodzi o strzelające repliki sięgające rodowodem do początków XX wieku, a nawet wcześniej. Śledząc bogatą historię tych pistoletów można się przenieść w czasy pionierskich konstruktorów i poznać zawirowania wojenne i związane z nimi zagadnienia historii oręża. Pistolety te będą niewątpliwie ozdobą każdej kolekcji.

Urządzenie o energii wylotowej poniżej 17 J. Zakup bez zezwoleń. Tylko dla osób pełnoletnich. Strzelanie do ludzi i zwierząt jest zabronione i ścigane prawem. Zwierzęta są chronione ustawą o ochronie zwierząt Rozdział 1 Art. 4 pkt.8, pkt.12 Art. 6 pkt.1 i 2.

Wiatrówka Umarex Legends P.08 4,5 mm BB

Model 5.8135

Stan Nowy

Dane techniczne:

  • napęd: kapsuła CO2 12 g

  • kaliber: 4,5 mm

  • rodzaj śrutu: stalowe kulki 4,46mm BB

  • pojemność magazynka: 21 szt.

  • długość: 216 mm

  • długość lufy: 100 mm

  • waga: 816 g

  • prędkość początkowa: 125 m/s

  • producent: Umarex, Niemcy

Zgodnie z polskim prawem na posiadanie wiatrówki o mocy mniejszej niż 17 Jouli nie jest wymagane zezwolenie.