Karabin, wiatrówka sprężynowa Hatsan 125TH 4,5mm

169

Nowy produkt

Karabin, wiatrówka sprężynowa Hatsan 125TH 4,5mm

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

948,00 zł brutto

Więcej informacji

Najmocniejsza wiatrówka dostępna bez zezwolenia.

Hatsan 125  to legendarny karabinek, który cechuje duża energia, a wystrzelony śrut bez problemu przebija butelki, puszki, deski czy też nawet cienką blachę. Oczywiście wiatrówka nadaje się jak najbardziej do strzelectwa tarczowego, zapewniając dobre skupienie i powtarzalność.

Hatsan Mod 125 TH nowoczesna wiatrówka z wydłużoną i poszerzoną komorą sprężania o sprawdzonej konstrukcji i wysokiej jakości wykonania.

Charakterystyka:

Lufa - precyzyjna gwintowana stalowa o długości 17.7" (450 mm) marki Hatsan Arms. Jakość wykonania luf ma ogromny wpływ na celność zwłaszcza przy strzelaniu na długich dystansach, jest jednym z najważniejszych elementów każdej broni. Konstruktorzy firmy Hatsan zadbali o poprawienie celności karabinka zakończając lufę dużą polimerową osłoną tzw. muzzle break ułatwiającą naciąg wiatrówki, która dodatkowo poprawiła wyważenie wiatrówki.

Osada - ergonomiczna, z otworem na kciuk (TH - thumbhole) przystosowana dla osób prawo oraz leworęcznych. Wykonana z wytrzymałego polimeru w kolorze czarnym. Ryflowanie na chwycie pistoletowym oraz na części łoża zapewnia pewny uchwyt oraz spełnia funkcje ozdobne. Profilowana poduszka policzkowa typu Monte Carlo ułatwiająca złożenie się do strzału jak i celowanie. Kolbę zakończono wentylowaną gumową stopką TrioPad® absorbującą energię odrzutu po oddanym strzale. W zestawie dodatkowo trzy podkładki dystansowe przedłużające kolbę, które pozwalają dopasować jej długość do budowy strzelca.

Szyna montażowa - karabin wyposażono w podwójną szynę montażową picatinny 11 i 22 mm, dzięki której można zamontować dowolny celownik optyczny. Dodatkowo szyna posiada stoper absorbujący odrzut po oddanym strzale zapobiegający przemieszczaniu się celownika optycznego wzdłuż szyny oraz jego rozkalibrowaniu.

Systemy bezpieczeństwa wiatrówki Hatsan MOD 125

Ten wysoce bezawaryjny karabinek wyposażono w szereg rozwiązań poprawiających komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania. Zastosowanie prostych i trwałych rozwiązań w karabinach Hatsan decyduje o tym, że są to produkty wysoce bezawaryjne, pozwalające się cieszyć długim użytkowaniem. To właśnie trwałość jest tym, z czego słyną wiatrówki marki Hatsan.

  • Quattro Trigger legendarny 2-stopniowy w pełni regulowany mechanizm spustowy. Umożliwia regulację długości pierwszej drogi (jałowej) oraz drugiej drogi języka spustowego (Trigger Load) oraz regulację twardości  (czułości / oporu) języka spustu (Trigger Pull). Proces dostosowania charakterystyki spustu zgodnie z własnymi preferencjami, jak i stylem strzelania  w celu zapewnienia jak najlepszej celności, jest szybki i nieskomplikowany.
  • SaS™ (Shock Absorber System)  - system absorpcji wstrząsów, osłabia odrzut. Pochłania wibrację powstałe podczas wystrzału w karabinach sprężynowych. SaS™ wydłuża trwałość wiatrówki oraz redukuje niekorzystne działanie na zamocowany celownik optyczny.
  • Automatyczny bezpiecznik - umieszczony w tylnej części komory cylindra wiatrówki chroni przed oddaniem niekontrolowanego strzału. Takie umiejscowienie pozwala na intuicyjną obsługę bezpiecznika kciukiem. Przed oddaniem strzału należy wcisnąć bezpiecznik co spowoduje zwolnienie blokady spustu, (każdorazowe naciągnięcie sprężyny wiatrówki powoduje automatyczne jego zadziałanie).
  • Anti Bear-Trap Safety - zabezpieczenie przed przedwczesnym zwolnieniem sprężyny podczas jej naciągania, chroni tym samym użytkownika przed ewentualnymi urazami dłoni lub palców.
  • TruGlo - światłowodowe przyrządy celownicze z kontrastowymi kolorami włókien szklanych pozwalają na precyzyjne oddanie strzału również przy słabym oświetleniu. Otwarta metalowa muszka w kolorze czerwonym oraz szczerbinka w kolorze zielonym z możliwością regulacji w pionie i poziomie.

Do każdej wiatrówki nie przekraczającej 17J, producent dołącza unikalny Certyfikat Limitu Energii 17 J. Certyfikat jest dokumentem stwierdzającym zgodność cech produktu, a tym samym legalność wiatrówki z polskimi przepisami.

Tabela parametrów technicznych:

Model: MOD 125TH

Rodzaj: wiatrówka łamana, sprężynowa

Energia początkowa: do 17 J

Kaliber: 4.5 mm / .177 - cal 380 m/s  (1250 fps),

Kolba: Polimerowa (TH thumbhole) z profilowaną baką policzkową typu "Monte Carlo"

Długość całkowita: 1240 mm  (48,8")

Długość lufy: 450 mm  (17.7")

Waga: 3,8 kg

Średnica światłowodu:

Szczerbinka: 0.9 mm  (.035")  zielony

Muszka: 1.5 mm  (.060")  czerwony

Producent: Hatsan Arms, Turcja

* Powyżej podane wartości maksymalne - prędkość wylotowa śrutu może się różnić w zależności od masy i kształtu śrutu.

* Ograniczenia energii w danym kraju można osiągnąć przez zmniejszenie prędkości wylotowej. Powyższe wartości maksymalne prędkości uzyskuje się, gdy nie ma ograniczenia energii w wiatrówce.